הקפאת ביציות

9AA4CABD-02CA-4E54-B7A3-7285178F192E

שמירת האוטונומיה של האשה

בשנים האחרונות אנחנו רואים יותר ויותר נשים אשר פונות להליך הקפאת ביציות ולא בשל סיבות רפואיות. שימור פוריות מסיבות סוציאליות - כך קוראים לזה. כול אישה נולדת עם מספר רב של ביציות המהוות את "מאגר הביציות." ביציות אלו תשמשנה אותך לצורך פוריות. עם השנים המאגר מתרוקן והיכולת שלך להרות פוחתת באופן משמעותי. ֿנשים אשר בוחרות לדחות את גיל הנישואין ואת הגיל שבו הן בוחרות להפוך לאימהות. לשמחתנו, העולם המודרני היום מציע הזדמנויות שוות לנשים במגזר שונים- בעסקים , באקדמיה, בתפקידים ציבוריים ,בפוליטיקה ובצבא - מה שמוביל לתופעה עולמית בה נשים בוחרות להרות בגילאים מאוחרים יותר.

אני כאן בשבילך

כיצד מתבצע התהליך?

גירוי שחלתי –הזרקה עצמית של הורמונים אשר גורמים לשחלות לגדל מספר רב של ביציות.
מעקב עי בדיקות אולטרה סאונד ובדיקות דם אחרי הזקיקים המתפתחים בשחלות, בתוכן נמצאות הביציות ואחרי ההורמונים שלך בשלב בו הזקיקים בשחלה מגיעים לגודל המתאים, ניתנת זריקה לצורך שחרור הביצית מהזקיק .
שאיבת ביציות – מבוצעת בדרך כלל תחת הרדמה כללית ללא אישפוז.
מיד לאחר שאיבת הביציות הן מועברות למעבדה ושם מוקפאות בשיטה מתקדמת הנקראת ויטריפיקציה.
הביציות מועברות לאחסון בחנקן נוזלי עד שתחליטי להשתמש בהן

ומהם אחוזי ההצלחה להשגת הריון בריא בעתיד?

מחקר ישראלי מצא כי שיעור הביציות שהוקפאו הופשרו ושרדו את ההקפאה היה גבוהה, 79.5%.
גם שיעור הביציות שהופרו בהצלחה, על ידי הזרע לאחר הפשרתן ( ונוצר עובר ) היה גבוה 75.3%.
שיעורי ההפריה אצל נשים שביציותן הוקפאו כשהיו בנות פחות מ-38 או בגיל 38 היו גבוהים יותר. ישנם אחוזי הצלחה מעודדים של הריונות בריאים ללא מומים בעובר או הריונות בסיכון הנוצרו מהפשרת ביציות מוקפאות.

ואיך דיקור עוזר בהצלחת התהליך?

ֿלסביבה בה מתפתחת הביצית בשחלה ישנה משמעות – לתנאים כמו אספקת דם תקינה באזור ומניעת סביבה דלקתית יש משמעות רבה. ישנן השלכות דרמטיות לתנאים הנ"ל בעיקר כשמדובר במטופלות מבוגרות יותר או כאלו הסובלות מתסמונת השחלות הפוליציסטיות או מאנדומטריוזיס. ע"י דיקור מותאם נאפשר תנאים אופטימליים בשחלה להתפתחות הביצית עם דגש על שיפור יכולת החימצון, שיפור אספקת החומרים המזינים לביצית (צ׳י, דם,יין ויאנג) ונעודד הזרמת דם, לאזור השחלות והרחם במטרה להיטיב את איכות הביצית. נחזק גם את מרידיאן הכליות – חולשה של הכליות מתבטאת באופי המחזור החודשי שלך, באיכות ביציות נמוכה, ובתגובה שחלתית נמוכה לטיפולים הורמונלים.

הקפאת ביציות- אמהות בזמן שמתאים לך..

בשנים האחרונות יותר ויותר נשים פונות להליך הקפאת ביציות ולא בשל סיבות רפואיות – שימור פוריות מסיבות סוציאליות . כול אישה נולדת עם מספר רב של ביציות המהוות את "מאגר הביציות״ שלה, עם השנים המאגר  תרוקן והיכולת שלך להרות פוחתת באופן משמעותי
הליך שימור פוריות מאפשר לך להקפיא את הביציות שלך כשגיל הפוריות שלך צעיר ואיכות הביציות שלך טובה, ולהשתמש בהן בעתיד ! ובכך להבטיח את היכולת שלך להרות בעתיד.

14
נגן וידאו